• доналд трамп

Канје Вест го советувал Трамп да биде негов потпретседател: Доналд „полудел“

Канје Вест потврди дека ќе се кандидира за претседател на САД во 2024 година, по неуспешниот обид пред две години, пишува „Њујорк Пост“. Раперот ги потврди плановите во видео кое беше објавено на твитер-профилот „Patriot Takes“, кое подоцна беше избришано. Вест објави дека контроверзниот ултрадесничарски коментатор Мило Јанопулос ќе работи со него на кампањата и дека веќе почнале …

Канје Вест го советувал Трамп да биде негов потпретседател: Доналд „полудел“ Read More »