• грција

Мицотакис ќе се сретне со кралот Чарлс Трети, прва средба по преземањето на тронот

Грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис, кој е во посета на Лондон, вечерва ќе се сретне со кралот Чарлс Трети, што ќе биде прва нивна средба по преземањето на тронот на престолонаследникот во септември годинава. Мицотакис и неговата сопруга ќе бидат примени од Кралот Чарлс Трети во кралската резиденција во Виндзор, а грчки владини извори потсетиле дека …

Мицотакис ќе се сретне со кралот Чарлс Трети, прва средба по преземањето на тронот Read More »