• владимир путин

Борел смета дека Путин се подготвува за долга војна во Украина

По мировната конференција во Швајцарија за Украина, каде што беше отворен дипломатски пат, го видовме одговорот на (рускиот претседател Владимир) Путин со посети на Северна Кореја и секаде каде што може да добие оружје, очигледно се подготвува за долга војна, изјави денеска високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност, Жозеп Борел пред почетокот …

Борел смета дека Путин се подготвува за долга војна во Украина Read More »