Зорица Брунцлик стана баба, доби внука

Фото Еспресо.рс/Соња Спасиќ

Ќерката на фолк-ѕвездата Зорица Брунцлик, Злата, и нејзиниот сопруг Милош станаа родители.

Ќерката на Зорица доби ќерка, а парот одлучил дека бебето ќе добие старо српско име, Милица.

Вечерва во домот на Зорица Брунцлик и нејзиниот сопруг, хармоникашот Кемиш, се слави по повод раѓањето на малата Милица.

Музичките ѕвезди за српските медиуми изјавиле дека се пресреќни што станале баба и дедо.

Видео на денот