ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Крвнички истепа девојка сред бел ден, па го доби заслужениот ќотек

Фото: Screenshot/Twitter

Денес на социјалните мрежи се појавија вознемирувачки видеа на кои се гледа како момче крвнички тепа девојка сред бел ден, а подоцна истото момче е тепано од друго машко лице.

Не е познат точниот датум кога се снимени видеата, а според коментарите на граѓаните, настанот се случил во Куманово, позади културниот дом во центарот на градот.

– Физички напад врз девојка во центарот на Куманово среде бел ден. Ова не смее да помине вака… А, вие што снимате и ништо не преземате сте тешки ш*паци, стои во описот на една од објавите на социјалната мрежа Твитер.

Видео на денот