Водителката Деа Ѓурѓевиќ за првпат по стравичната несреќа излезе од болница (ФОТО)

фото: пинк.рс

Таа се наоѓаше на ВМА во Белград откако во стравична сообраќајна несреќа, автобус и ја скина раката.

Во минатиот период Деа се огласуваше преку друштвените мрежи, заблагодарувајќи им на лекарите од болницата, а денес видно расположена по два месеца прошета низ парк.

Неодамна сопственикот на Пинк Телевизија, Жељко Митровиќ изјави дека сите ја очекуваат Деа да се врати пред малите екрани.

фото:пинк.рс
Видео на денот