ВО ЖИВО: Заев и Ципрас на Бизнис форумот во „Алекандар Палас“

Фото: EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI

Премиерите Зоран Заев и Алексис Ципрас попладнево во „Александар Палас“ ќе се обратат на Бизнис форум.

Како што е познато, заедно со Ципрас во Скопје допатуваа и стотина претставници од големи и средни грчки компании, кои учествуваат на форумот.

Видео на денот