ВИДЕО | Знае што е вкусно: Мечка си влегла во куќа и украла лазањи од замрзнувачот

Фото: Скриншот/Јутјуб

Италијанската кујна е една од највкусните во светот, а се чини дека и мечките знаат да препознаат добра храна. Па, така, една мечка влегла во куќа во сојузната американска држава Конетикат и сама си се почестила со лазањи.

На снимката од надзорната камера се гледа како мечката се движи низ внатрешноста на куќата, влегува во кујната и го отвора фрижидерот, односно делот што функционира како замрзнувач. Мечката таму нашла ќесе со замрзнати лазањи, а потоа ја искористила фиоката како скалило за да се искачи низ прозорецот.

Е па, на здравје.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот