ВИДЕО | Поплави во Италија: Пожарникари спасија две лица од потонат автомобил

Пожарникари спасуваат луѓе од потонат автомобил во Италија/ Фото Screenshot Youtube

Италијански пожарникари спасиле двајца возачи од автомобил што бил речиси целосно потопен утрово во градот Форли.  

Италијанската противпожарна служба Вигили дел Фуоко објави видео на кое се гледа како пожарникарите во гумен чамец се приближуваат до возилата кои потонале во водата по големото невреме, пишува Јаху њуз.

Според локалните медиуми, возачите се пренесени на безбедно и нема повредени. 

Видео на денот