ВИДЕО: Од натпревар во затвор – брутално претепан бразилски судија

Бизарна ситуација на четвртолигашки фудбалски натпревар во Грузија/Фото: EPA/LEO LA VALLE

Бразилскиот фудбалер Вилијам Рибеиро беше приведен после бруталниот напад врз главниот судија во еден од нисколигашките натпревари.

Во овој меч играа екипите на Сао Паоло РС и Гуарани, Рибеиро ги загуби нервите на почетокот од второто полувреме.

Незадоволен од одлуката на судијата, веднаш физички го нападна главниот арбитар Родриго Кривелар.

Соиграчите и противниците спречија поголем инцидент, а потоа и веднаш реагираа до медицинските лица бидејќи судијата после неколку силни удари ја загубил свеста.

Судијата веднаш беше итно префрлен во болница, а Рибеиро од теренот заврши во затвор, а воедно остана и без договор.

Видео на денот