ВИДЕО | Мечка упаднала во хотел во САД: Влегла во кујната, па го нападнала обезбедувањето

Фото Твитер принтскрин

Снимката од безбедносните камери го снимила моментот кога мечка нападна чувар во кујна во хотел во Колорадо. Од здружението Паркови и див свет Колорадо (ЦПВ) велат дека мечката била еутаназирана по нападот.

Во понеделникот вечерта мечката влегла низ отворената врата од хотелот и тргнала кон кујната. Таа нападнала чувар во кујната, му ја искинала кошулата и го изгребала по грбот.

„Чуварот слезе во кујната, но не ја виде веднаш мечката. Кога се приближил, мечката го изненадила, а потоа го нападнала и му го изгребала грбот. Обезбедувањето успеало да избега и да повика 911″, соопшти портпаролката на ЦПВ Рејчел Гонзалес, пренесува Си-Би-Ес.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот