ВИРАЛНО ВИДЕО | Калуѓерки се веселат на приватна прослава: Играат и уживаат со хитовите на Зорица Брунцлик

Фото: Принтскрин / TikTok

На социјалните мрежи се појави видео од приватна прослава. Покрај бројните гости во фокусот на вниманието се две калуѓерки кои одлично се забавуваат на прославата.

Гостинките се облечени во својата црковна облека додека танцуваат и се веселат заедно со другите гости.

Може да се забележи дека гостите непотребно изгледаат зачудено додека калуѓерките уживаат во прославата, а еден од нив успеал и да ги сними без нивно знаење.

 

Видеото за кратко време стана вирално, а според коментарите на корисниците на „ТикТок“, може да се забележи дека добиле поддршка од јавноста на споменатата социјална мрежа.

„Кој пее зло не мисли“, „Ајде бре, и тие имаат душа“, „Живи луѓе, што да се прави“, се само дел од коментарите и реакциите на видето.

Иако не е познато каде е направено видеото и за каква прослава се работи, од приложеното можеме само да заклучиме дека се големи обожавателки на Зорица Брунцлик бидејќи уживаат додека ја пејат нејзината песна „Kasikica“.

Видео на денот