Уапсен таткото на Меси

EPA/MARTA PEREZ

Таткото на Лионел Меси, Хорхе, е уапсен во аргентинскиот град Розарио, откако направил сообраќајна несреќа. Тој со својот автомобил удрил мотоциклист кој веднаш бил пренесен во болница, но за среќа без посериозни повреди.

Хорхе Меси веднаш бил приведен во полициска станица како директен виновник за несреќата, му бил направен алкотест и потоа е пуштен на слобода.

Видео на денот