• жртва

Втора жртва на пожарите во Албанија, загина жена со изгореници на 70 отсто од телото

Во Албанија денеска пријавија уште една жртва на пожарите, овој пат жена која се здобила со изгореници на 70 отсто од телото, пренесува Албанија пост. Жената (60) пред осум дена била примена во болницата, била од Ѓирокастро. Пред една недела нејзиниот сопруг (65) настрадал обидувајќи се да го изгасне пожарот. Во Албанија пожарите траат веќе …

Втора жртва на пожарите во Албанија, загина жена со изгореници на 70 отсто од телото Read More »