Враќањето на Пеп во Барселона би било идеално

Жозеп Марија Бартомеу, претседателот на Барселона, изјави дека вратите за Пеп Гвардиола се секогаш отворени. Гвардиола ја предводеше Барселона од 2008 до 2012 година и за тоа време освои дури 14 трофеи, од кои три титули во шпанската Ла Лига и две во Лигата на шампионите. – Нормално дека Гвардиола секогаш ќе биде еден од …

Враќањето на Пеп во Барселона би било идеално Read More »