• жарко јорданоски

Прошетана и насликана

Убава ни била Владата! Ете тоа ни кажа претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен кога пристигна во вторникот на платото пред Владата, каде што ја пречека премиерот Заев сосе македонската гарда. Убава? Онаа бела шампита од стиропор, со кој се премачкани и обезличени некогашните препознатливи „коцки“ на маестро Петар Муличковски? Што сакаше да …

Прошетана и насликана Read More »