• зелена

Масовни протести во сите италијански градови против „Зелените пропусници”

Илјадници луѓе се собраа во Милано за да демонстрираат против воведувањето „Зелена пропусница”, која од вчера е во сила во Италија, јави АНСА. Правилата наметнуваат поседување „Зелена пропусница” со која се докажува вакцинација, прележана болест или негативен тест за влез во кафулиња и ресторани, спортски сали и музеи. Демонстрантите скандираа „Слобода” и „No Green Pass”. …

Масовни протести во сите италијански градови против „Зелените пропусници” Read More »