• засилен ветер

Вонредни вести од Славчо Попоски: Не ставајте автомобили под дрвја, ветер со брзина од 70км/час, еве точно кога и каде!

– Поради големата разлика во воздушниот притисок на релативно мал простор, од денес попладне па сè до понеделник ќе дува умерен, особено во западните и југозападните предели повремено ЗАСИЛЕН ВЕТЕР од западен и од југозападен правец. Ветерот повремено на некои места ќе достигнува брзина од над 70 км/час. Предупредување: Во случај на појава на СИЛЕН …

Вонредни вести од Славчо Попоски: Не ставајте автомобили под дрвја, ветер со брзина од 70км/час, еве точно кога и каде! Read More »