• зараза

Инфектолог сподели пет совети: Како да не се заразиме со сојот делта

Сојот делта на коронавирусот е позаразен од претходните мутации, поради што многу брзо се прошири низ светот. Д-р Ендрју Добсон, стручњак за интективни болести и професор по еволутивна биологија на Универзитетот Принстон даде пет совети како да не се заразите со оваа варијанта на ковид-19. Вакцинирајте се – Не можам доволно да нагласам колку е …

Инфектолог сподели пет совети: Како да не се заразиме со сојот делта Read More »