• Вучиќ

Вучиќ: Ако започне погромот на Косово, на НАТО му даваме рок од 24 часа да реагира

Српскиот претседател Александар Вучиќ по повод кризата на Косово, вечера на ТВ Пинк изјави дека денес се лутел на сите негови соговорници од Западот и ги замолил да кажат што тоа направила Србија, јави дописникот на МИА од Белград. -Седум дена на Запад не се возбудуваа, но се возбудија кога Србија покажа дека нема да …

Вучиќ: Ако започне погромот на Косово, на НАТО му даваме рок од 24 часа да реагира Read More »