• вселенски лет

Ви се оди во вселената? „Вирџин Галактик“ ќе ве однесе за 450,000 долари

Компанијата на Ричард Бренсон, „Вирџин Галактик“ објави дека ќе почне со продажба на билети за вселенски летови со почетна цена од 450,000 американски долари по седиште.   View this post on Instagram   A post shared by Virgin Galactic (@virgingalactic) Компанијата за вселенски туризам во четвртокот соопшти дека напредува кон започнување со летови од следната …

Ви се оди во вселената? „Вирџин Галактик“ ќе ве однесе за 450,000 долари Read More »