• време

Славчо Попоски прогнозира: Значителна промена на временската состојба кај нас!

– Денес и утре времето во Македонија ќе се задржи сончево и релативно топло преку ден со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Наутро ќе биде релативно СТУДЕНО со минимални температури кој понекаде ќе се спуштат до околу 0 степени, додека максималните ќе се искачуваат во интервалот од 20 …

Славчо Попоски прогнозира: Значителна промена на временската состојба кај нас! Read More »