• возила

Возила во Битола биле каменувани и им се истурала непозната течност

Околу десет автомобили се оштетени од каменување и истурање течност врз нив во последните три дена додека возеле на обиколницата над Битола, пишува СДК.МК. Од СВР Битола ја потврдија информацијата и соопштија дека имаат пријави за седум возила, односно во близина на обиколницата од тунелот, лица фрлале со камења. Кај колите оштетени се ветробранското стакло, …

Возила во Битола биле каменувани и им се истурала непозната течност Read More »