• визи

САД ги укинуваат визите за хрватските граѓани

САД ги укинуваат визите за хрватските граѓани најдоцна до 1 декември годинава.   Ова денеска го соопшти американскиот секретар за внатрешна безбедност Алехандро Мајоркас, а информациите за тоа штотуку се објавени на официјалната веб -страница на американското Министерство за внатрешна безбедност, пренесува Индекс.   „Денес, министерот за внатрешна безбедност Алехандро Мајоркас, во координација со државниот секретар Ентони Блинкен, ја назначи …

САД ги укинуваат визите за хрватските граѓани Read More »