• витамински

Витаминскиот сок од рибизла е се што ви е потребно на оваа жештина (РЕЦЕПТ)

Нешто неочекувано, но сосема прилагодено на ова топло време… За подготовка на витаминскиот сок од рибизла е потребно: -1 килограм рибизли -1 килограм шеќер (за оние кои не консумираат шеќер, можат да одберат стевија, јаворов сируп и сл.) -1 лимон или половина лимонтус Поготовка: Рибизлите добро измијте ги и отстранете им ги гранчињата, па со …

Витаминскиот сок од рибизла е се што ви е потребно на оваа жештина (РЕЦЕПТ) Read More »