• виљареал

ВИДЕО: Шпанците се жалат дека голот на Роналдо требаше да биде поништен

Манчестер јунајтед во петтата минута од судиското надополнување во средата триумфираше со 2:1 против Виљареал во Лигата на шампионите. Стрелец на победничкиот гол за „црвените ѓаволи“ беше Кристијано Роналдо кој уште еднаш се најде во центарот на вниманието и ги израдува навивачите на „Олд Трафорд“ на чии трибини беше и неговиот легендарен менаџер Алекс Фергусон. …

ВИДЕО: Шпанците се жалат дека голот на Роналдо требаше да биде поништен Read More »