• ви препорачуваме

Косовските специјалци и Србите се повлекоа од границата, распоредени се војници на КФОР

Специјалните единици на косовската полиција попладнево се повлекоа од административниот граничен премин Јариње кон Србија, а претходно од местото беше тргнат и камионот со билборд на кој пишуваше „Добредојдовте во Заедницата на српски општини“. Тргнати се и шаторите во кои две недели престојуваа Србите кои го блокираа преминот, незадоволни од одлуката на Приштина да не …

Косовските специјалци и Србите се повлекоа од границата, распоредени се војници на КФОР Read More »