• вести. свет

Воз со ученици излета од шините на последниот училишен ден во Австрија

Денеска е последниот училишен ден од школската година во Австрија,  но за жал се случи трагичен настан, откако воз со десетици деца и тинејџери излета од шините и падна во река во австриската провинција Салцбург. Според првиот човек на регионалната служба за спасување, Антон Шилчер, во железничката несреќа 17 лица се здобиле со полесни повреди. …

Воз со ученици излета од шините на последниот училишен ден во Австрија Read More »