• веспрем

ЛШ: Дибиров прв стрелец во победата над Порто, Митревски запиша осум одбрани

Денеска во рамките од третото коло во „А“ од ЕХФ Лигата на шампионите екипата на ППД Загреб на домашен терен со 29:23 беше подобар од Порто. Во првиот триумф сезонава за хрватскиот првак доминираше екс играчот на Вардар 1961, Тимур Дибиров со 10 голови. На спротивната страна за португалскиот претставник по три погодоци имаа Алварез …

ЛШ: Дибиров прв стрелец во победата над Порто, Митревски запиша осум одбрани Read More »