• ватерполо

Балканска битка за златото: Српските ватерполисти преку Шпанија во финалето

Ватерполо репрезентацијата на Србија се пласираше во финалето на Олимписките игри во Токио со победата во денешниот полуфинален натпревар против Шпанија. Србите направија голем пресврт во текот на мечот и на крајот триумфираа против Шпанците со конечен резултат 10:9. Играчите предводени од Дејан Савиќ ќе имаат шанса да го одбранат олимпиското злато освоени од Рио …

Балканска битка за златото: Српските ватерполисти преку Шпанија во финалето Read More »