• ватерполо репрезентација на србија

Ватерполистите на Србија остануваат на олимпискиот трон, преку Грција до ново злато

Ватерполо репрезентацијата на Србија триумфира на олимпискиот турнир откако во финалето беше подобра од Грција со 13:10. Златниот медал од Рио де Жанеиро, ватерполистите на Србија го одбранија во Токио и на најдобар можен начин поголем дел од играчите како олимписки шампиони се повлекуваат од настапите за репрезентацијата. Србија подобро го отвори финалето, беше подобра …

Ватерполистите на Србија остануваат на олимпискиот трон, преку Грција до ново злато Read More »