Ватерполистите на Србија го „потопија“ светскиот шампион за пласман во полуфинале

Ватерполо репрезентацијата на Србија се пласира во полуфиналето на олимпискиот турнир во Токио откако денеска славеше над светскиот шампион Италија со 10:6 (5:2,4:1,0:1,1:2). Српските ватерполисти го одиграа најдобриот натпревар на Игрите во Токио и тоа кога беше најпотебно, во нокаут фазата. Одличната игра во одбраната со која „командуваше“ голманот Бранислав Митровиќ кој одбрани 15 од …

Ватерполистите на Србија го „потопија“ светскиот шампион за пласман во полуфинале Read More »