• вардар 1961

Вардар 1961 ја оправда фаворитската улога против Бутел

Играчите на Вардар 1961 предводени од тренерот Веселин Вујовиќ денеска продолжија со успешните игри и победи сезонава во Суперлигата откако на гостински терен со 27:34 славеа над Бутел. „Црвено-црните“ во текот на целиот натпревар имаа контрола наврезултатот, вечерва настапија без првотимците браќата Њокас, Тото, Гаџа, Дијало.. По првите 10 минути од дуелот Вардар имаше минимална …

Вардар 1961 ја оправда фаворитската улога против Бутел Read More »