• ус опен

Ѓоковиќ на врвот 340 недели, намалена разликата во однос на Медведев

Најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ, ја започна својата 340 недела на врвот на АТП ранг листата. Светскиот рекет број еден во моментов има 11,633 поени, што е за 500 помалку од претходната недела кога имаше 12,133 поени. Како резултат на тоа, рускиот тенисер Данил Медведев му се доближи на Србинот и разликата меѓу двајцата …

Ѓоковиќ на врвот 340 недели, намалена разликата во однос на Медведев Read More »