• турчин

Турски агент на разузнавачката служба уапсен во Германија

Германското обвинителство соопшти дека отворило истрага против Турчин кој е уапсен во Дизелдорф под сомнение дека шпионирал приврзаници на движењето Фетулах Ѓулен. Осомничениот, идентификуван како Али Д., во согласност со германските правила за приватност, беше приведен во хотел во Дизелдорф на 17 септември, откако хотелски работник најде оружје и повика полиција. Федералните обвинители, кои ги …

Турски агент на разузнавачката служба уапсен во Германија Read More »