• туцаковиќ

Почина музичкиот текстописец Марина Туцаковиќ

По борбата со тешката болест, на 67-годишна возраст почина музичкиот текстописец Марина Туцаковиќ. Таа напиша бројни хитови за најголемите sвезди од музичката сцена на поранешна Југославија. Исто така, таа беше член на жирито во музичките шоуа „Операција триумф“ и „Пинкови sвездички“. Марина е родена на 4 ноември 1953 година во Белград. Нејзиниот живот го одбележаа …

Почина музичкиот текстописец Марина Туцаковиќ Read More »