• целје

Барселона единствена со максимален учинок во Лигата на шампионите

Ракометарите на Барселона славеа на гостувањето кај ППД Загреб со 33:37 во рамките на 11. коло од групата Б во Лигата на шампионите и го задржаа максималниот учинок. Од друга страна, хрватскиот тим е единствен тим кој се уште нема победа во ЛШ, имаат девет порази во девет натпревари. Каталонците до победата дојдоа без многу …

Барселона единствена со максимален учинок во Лигата на шампионите Read More »