• трезор

Паднаа пресудите за случајот „Трезор“: Мијалков доби осумгодишна казна затвор

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска паднаа пресудите за предметот „Трезор”, случај кој се однесува на злоупотреба на средства од Буџетот на државата за набавка на електронско-комуникациска опрема за потребите на Петтата управа при УБК и обука за нејзино користење од фирма од Велика Британија. Судот денеска четворицата обвинети ги прогласи за виновни. Поранешниот …

Паднаа пресудите за случајот „Трезор“: Мијалков доби осумгодишна казна затвор Read More »