Лазаров се стекна со највисоката тренерска лиценца на ЕХФ

Капитенот и селекторот на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров од денеска е сопственик на највисоката тренерска диплома на ЕХФ, Мастер-коуч. Лазаров го положи последниот тест на кој ја анализираше темата „Репрезентација на Шпанија на Европското првенство во Австрија, Шведска и Норвешка 2020 година – освојувач на златен медал (структура на тимот, применета стратегија и оцена …

Лазаров се стекна со највисоката тренерска лиценца на ЕХФ Read More »