• Тренер

Тотална катастрофа: Куман засега е сигурен на клупата бидејќи Барселона има само 2.9 милиони евра за нов стручен штаб

Барселона се наоѓа во нок-даун, по две кола во Лигата на шампионите има два порази од по 3:0, а не и цветаат розите ниту во Ла Лига, додека финансиската состојба е катастрофална, долговите на каталонскиот тим изнесуваат околу 1.3 милијарди евра. Состојбата на Барселона најдобро ја отсликуваат на шпанските медиуми, „Мундо Депортиво“ пишува дека „Барселона …

Тотална катастрофа: Куман засега е сигурен на клупата бидејќи Барселона има само 2.9 милиони евра за нов стручен штаб Read More »