• Трагедија

Трагедија во Охрид, почина млад ракометар

Македонскиот спорт денеска е завиен во црно откако животот го загуби младиот ракометар на ГРК Охрид, Јован Николоски. Станува збор за 17-годишно момче кое настапуваше за младинските категории на РК Охрид, а раководството на „сино-белите“ попладнево ја потврди трагичната вест. „Со длабока тага и неверување ја добивме веста за смртта на нашиот Јован Николоски. Јован …

Трагедија во Охрид, почина млад ракометар Read More »