• тото волф

Хамилтон и следната сезона во болидот на Мерцедес?!

Шефот на екипата на Мерцедес, Тото Волф, е убеден дека Луис Хамилтон и следната сезона ќе бози за германскиот тим. Седумкратниот Формула 1 шампион кој оваа сезона има шанса да се запише во историјата како возач со највеќе титули, неодамна потпиша само едногодишен договор со тимот на Мерцедес. За многумина овој потег значеше дека 36-годишниот …

Хамилтон и следната сезона во болидот на Мерцедес?! Read More »