• тотенхем

Тотенхем ја прекина црната сезона, Лестер прокоцка победа

Екипата на Тотенхем ја прекина серијата од три порази по ред во Премиер лигата откако денеска со 2:1 ја совлада Астон Вила во рамки на седмото коло. Хојберт во 27. минута му донесе водство на Тотенхем, но Астон Вила на средина од вториот дел, во 67 минута дојде до израмнување преку Воткинг со што ги …

Тотенхем ја прекина црната сезона, Лестер прокоцка победа Read More »