• топ 5 одбрани

ВИДЕО: Голманот на Еурофарм Пелистер Лесјак ја има најдобрата одбрана во Лига Европа

Еурофарм Пелистер со пораз го стартуваше настапот сезонава во ЕХФ Европската лига во дуелот со Скандерборг Архус од Данска на домашен терен во салата „Боро Чурлевски“ – Битола (27:30). Играчите на тренерот Ларс Валтер имаа добар почеток, но на крајот славеа гостите и ги освоија првите боддови сезонава. Словенечкиот голман на Еурофарм Пелистер, Урбан Лесјак …

ВИДЕО: Голманот на Еурофарм Пелистер Лесјак ја има најдобрата одбрана во Лига Европа Read More »