• томас милер

ФОТО: Германија против Македонија со Нојер, Хаверц, Милер, Вернер…!

За точно 10 дена, поточно на 11 октомври на Националната арена „Тодор Проески“ – Скопје со почеток од 20.45 часот најдобрата македонска репрезентација ќе игра против фаворитот во квалификациската група „Ј“ за пласман на СП 2022 против Германија. Селекторот на нашата А селекција, Благоја Милевски веќе го објави списокот на играчи на кои ќе смета …

ФОТО: Германија против Македонија со Нојер, Хаверц, Милер, Вернер…! Read More »