• тохар бутбул

Алжирскиот џудист кој не сакаше да се бори со Израелец е суспендиран на десет години

Алжирецот Фети Нурин одби да се бори со израелскиот џудист на Олимписките игри во Токио и за тоа заработи тешка казна. Светската џудо федерација го суспендира Нурин дури до 2031 година. Нурин во првото коло требаше да се бори со Мохамед Абдалрасол од Судан и доколку славеше во наредната рунда ќе се сретнеше со Тохар …

Алжирскиот џудист кој не сакаше да се бори со Израелец е суспендиран на десет години Read More »