• тимо вернер

ВИДЕО: Го спаси Челси, но тој воедно е најголемиот „малер“ во Премиер лигата

Во седмото коло од Премиер лигата составот на Челси на својот „Стемфорд Бриџ“ со резултат 3:1 славеше над Саутемптон. Во првото полувреме водеа лондонските „сини“ со погодокот во деветтата минута кој го реализираше Чалобах. Германскиот репрезентативец Вернер во 41 минута постигна гол, но после ВАР снимката главниот судија истиот го поништи поради направен фаул. Вернер …

ВИДЕО: Го спаси Челси, но тој воедно е најголемиот „малер“ во Премиер лигата Read More »