• тим на колото

Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми во тимот на колото во Хрватска

Непосредно пред новите репрезентативни обврски, Аријан Адеми уште еднаш блескаше во дресот на Динамо Загреб во најквалитетната хрватска лига. Македонскиот репрезентативец се наоѓа во одлична форма пред важните натпревари во Лигата на нации против Грузија и Бугарија. Нашиот играч постигна еден гол во победата на „модрите“ против Локомотива за вкупно деветта победа во шампионатот и …

Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми во тимот на колото во Хрватска Read More »