• тешко

Курти по средбата со Вучиќ: Ќе биде тешко, но јас сум оптимист

Премиерот на Косово, Албин Курти, по средбата со претседателот на Србија, Александар Вучиќ, во Брисел, во рамките на новата рунда дијалог меѓу Белград и Приштина, изјави дека од негова гледна точка, средбата била конструктивна и „за суштината на проблемот “. „Немало никакви инциденти или ситуации кога би биле на работ на инцидент. Ќе биде тешко, …

Курти по средбата со Вучиќ: Ќе биде тешко, но јас сум оптимист Read More »