• телеком

Голем хакерски напад врз американски Телеком

Хакери синоќа ги нападнале базите со податоци на американски Телеком, при што хакерите презеле лични податоци на повеќе од 100 милиони корисници, пренесува Ројтерс. „Веруваме дека „дупката“ преку која хакерите дошле до нашите сервери е затворена“ објави американски Телеком на нивниот блог. Неименуваниот хакер во разговор со Матербоард изјави дека тие собрале податоци за повеќе …

Голем хакерски напад врз американски Телеком Read More »